Augmentacja kości pozwoli odzyskać piękny uśmiech

Augmentacja kości to jeden z najnowszych sposobów na odzyskanie zdrowego uśmiechu w przypadku, kiedy osoba dotknięta została paradontozą, obniżeniem się poziomu kości, stratą zęba. Augmentacja kości to odtworzenie utraconej wcześniej objętości kości. A to oznacza możliwość wszczepienia implantów nawet jeśli mamy ubytki kostne, czyli to, co większość lekarzy do tej pory uważało za niemożliwe.
Warto zatem się przyjrzeć augmentacji kości, którą nazywa się sterowaną regeneracją kości. Augmentacja to nadbudowa wcześniej straconej części kości, która “trzyma” ząb. Augmentację kości stosuje się u pacjentów, u których zaczęła zanikać czy to z powodu choroby, czy z z powodu usunięcia w dalszej przeszłości jednego z zębów, która doprowadza czasami do znacznej utraty tkanki kostnej. Augmentację wykonuje się ze sztucznych preparatów lub z własnej kości pacjenta. Czasami wszczepienie implantu nie jest możliwe, bez odtworzenia kości, Dlatego by wprowadzić implanty Warszawa i jej gabinety oferują właśnie augmentację.
Są różne techniki odbudowy kości – jednoczasowa i poprzedzająca. Jednoczasowa polega na tym, że augmentacja następuje razem z instalacją implantu. ale ta metoda jest możliwa, gdy ubytki kości są niewielkie. Wtedy używa się zwykle sztucznych materiałów do odbudowy, które zamieniają się w kość po pół roku lub po roku. Nie potrzeba zatem używać własnej kości do odbudowy i zabieg przebiega szybciej, bo odchodzi nam dodatkowa operacja, podczas której pobiera się kość z innego miejsca.
Drugi rodzaj augmentacji – poprzedzająca. Najpierw uzupełnia się kość, później – po minimum 6 miesiącach – wszczepia się implant. Taka metoda jest stosowana w przypadku, kiedy ubytek kości jest znaczący i wykorzystuje się wtedy własną kość pacjenta.Tkankę kostną pobiera się albo z okolicy położonej za ostatnim zębem szczęki lub z okolicy bródki. Jeśli ubytek jest naprawdę duży, potrzeba czasami pobrać kość z innych miejsc ciała pacjenta, na przykład z okolicy grzebienia biodrowego. Po zabiegu, jak już nadbudowa zrośnie się z kością szczęki lub żuchwy, można wszczepić implant.

Comments are closed.

Search
Advertisement
polecamy
psycholog Piła
wolne domki noclegi wolne miejsca na Mazurach spanie na mazurach
cane corso opinie
podnośniki koszowe Piła
hotele nad morzem Łukęcin hotele wakacje w hotelu tanie noclegi
  gry sprzątanie po koju po imprezie
  Sprzątanie-waw to firma sprzątająca, która wykona sprzątanie mieszkania domu mycie okien ale również sprzątanie po imprezie w Warszawie 515 745 620
  pożyczki z komornikiem
  stało się w wyniku niespłaconego zadłużenia twój majątek zajął komornik choć sytuacja wydaje patowa nie załamuj rąk
  followersy instagram
  czerwiec jak zdobyć obserwatorów followersów na instagramie musicie wiedzieć że nie każde zdjęcie nadaje się instagram
Najnowsze komentarze